Vidaus, lauko teniso stalai

-8%
Stalo teniso stalas 19mm DONIC Roller 600..

825DO230286

1-3 d.d.

Mini stalo teniso stalas DONIC mini table set..

825DO710295

1-3 d.d.

-10%
Stalo teniso stalas 19mm DONIC Roller Fun Indoor..

825DO230235

1-3 d.d.

-14%
Stalo teniso stalas 6mm DONIC Roller 1000..

825DO230291

1-3 d.d.

Stalo teniso stalas Midi..

BL21106-ZS

1-3 d.d.

Rodoma 1 iki 36 iš 72 (2 Pages)

Stalo tenisas, pramoginė veikla ir olimpinė sporto šaka nuo 1988 m., taip pat žinomas terminu „ping-pong“. Nors šis pavadinimas neįtrauktas į oficialią terminologiją, šiandien jis yra labai populiarus. Jis kilo iš 1884 m. Tolimuosiuose Rytuose pasirodžiusio kamuoliuko onomatopoetinio garso: „ping“ imituojančio raketės smūgio į kamuoliuką garsą, o „pongas“ prilygsta atšokimo ant stalo garsui. Ar stalo teniso istorija jus intriguoja? Tada įsitaisykite patogiai ir leiskite sau būti vedami per laiką.

Stalo teniso kilmė

Būtent Anglijoje, XIX amžiaus pabaigoje, atsirado stalo tenisas. Pasisemę įkvėpimo iš lauko teniso, pirmieji žaidėjai priklausė viduriniajai Viktorijos laikų visuomenei. Pirmasis žaidimas buvo žaidžiamas naudojant šampano kamštį kaip kamuoliuką, cigarų dėžutes kaip raketes ir knygas tinklui. Tuo metu stalo tenisas buvo laikomas tik turtingųjų klasių blaškymu. 1890 m. anglas Davidas Fosteris, stipriai susidomėjęss ir apimtas manijos, pristatė pirmąjį teniso žaidimą ant stalo. 1897 metais Vengrijoje buvo surengtos pirmosios nacionalinės pirmenybės. Po kelionės į JAV 1901 m. Jamesas Gibbas parsivežė pirmąjį celiulioidinį rutulį, kuris buvo daug lengvesnis už guminius kamuoliukus. Po metų, 1902 m., E.C.Gouldas, žaidimo entuziastas britas, pristatė pirmąsias raketes, padengtas guma. Taip prasidėjo stalo teniso istorija!

Pirmasis stalo teniso turnyras

Po sėkmingų pirmųjų viešų turnyrų Queen's Hall Londone, 1902 m. įvyko pirmasis oficialus pasaulio čempionatas. Sportas sparčiai augo ir buvo sukurta Didžiosios Britanijos stalo teniso federacija. Pirmieji Europos čempionatai vėliau buvo surengti 1907 m. Viskas paspartėjo XX amžiaus 20-ajame dešimtmetyje. 1921 m. Anglijoje buvo įkurta Stalo teniso asociacija, 1926 m. – Tarptautinė federacija. Pasaulio čempionatas tarp skirtingų šalių vyko 1926 m. Londone, o Prancūzijos stalo teniso federacija dienos šviesą išvydo 1927 m. Jame dalyvaus prancūzai. Pirmą kartą Budapešte 1929 m. Stalo teniso istoriją nuspalvina daugybė čempionų, tarp kurių yra austras-britas Richardas Bergmannas, prancūzų-lenkų žaidėjas Aloizy Ehrilich ir rumunė Angelica Rozeanu.

Vidaus ir lauko teniso stalas: ar yra skirtumas?

Gali prireikti daugybę valandų tyrimams, prieš įsigyjant bet kurį daiktą namams, tačiau stalo teniso stalų atveju to nereikia ir didelio skirtumo tarp laukui skirto ir vidaus stalo nėra. Vienintelis kriterijus į kurį turėtumėte atkreipti dėmesį - tai paskirtis. Tiek vienas, tiek kitas stalas niekaip žaidimo kokybės neįtakoja, tačiau įtakoja atsparumą lauko sąlygoms, pavyzdžiui drėgmei ir korozijai.

Pagrindinis skirtumas tarp vidaus ir lauko teniso stalų yra naudojamos medžiagos. Vidaus stalo teniso stalai paprastai gaminami iš tam tikros rūšies medienos gaminių, o lauko stalai – iš medžio ir metalo mišinio. Dėl to lauko stalai yra patvaresni ir atsparesni oro sąlygoms.


Žiūrėti visus BLOGAS

14/06/2023 186 0
Kaip tinkamai išsirinkti dviratį: dydžių išaiškinimas pagal dviračio tipą

Vienas iš svarbiausių dalykų, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis naują dviratį, yra rėmo dydis. Nors ant dviračio galite daug ką reguliuoti, kad jis kuo geriau atitiktų jus, tai su rėmu to nepadar..

15/04/2023 464 0
Omega-3 žuvų taukai: neabejotina nauda organizmui ir smegenų veiklai bei kaip juos geriausia vartoti

Žuvų taukai (omega-3) patenka į populiariausių maisto papildų sąrašą. Tiesą sakant jie yra perkamiausi visame pasaulyje. Nuo jauniausio iki seniausio, daugumos asmenų spintelių lentynose galėtume apti..

26/07/2023 162 0
Patarimai kaip atsikratyti įkyrių nugaros skausmų be vaistų

Remiantis Amerikos fizinės terapijos asociacija, du trečdaliai JAV gyvenančių žmonių turi apatinės nugaros dalies reguliariai pasikartojančių skausmo simptomų, o tam, kad numalšinti skausmą, naudoja į..

03/04/2023 714 1
FST-7 treniruočių programa neįtikėtinai greitam raumenų masės prieaugiui

FST-7 yra koncepcija, kurią sukūrė Hany Rambod. Jiss išugdė keletą profesionalių kultūristų ir elitinių sportininkų. Yra žinoma, kad ši programa veikai greitai ir sukuria puikų anabolinį atsaką...

22/10/2022 463 0
L-Teaninas (angl. L-Theanine): geriausias natūralus papildas susikaupimui ir nerimui be pašalinių poveikių?

Teaninas yra aminorūgštis, kurią galima aptikti arbatoje ir kai kuriuose grybuose. Egzistuoja dvi šios amino rūgšties formos: L-teaninas ir D-teaninas. L-teaninas yra labiausiai paplitusi forma. Žmonė..

22/10/2022 1198 0
Kas yra kolagenas ir kuo gali būti naudingi kolageno papildai?

Kolagenas yra priskiramas baltymų rūšiai. Yra žinomi 28 kolageno tipai, iš kurių I tipo kolagenas sudaro 90% žmogaus organizme esančio kolageno. Kolagenas daugiausia sudarytas iš aminorūgščių glicino,..

04/10/2022 327 0
Sportas namuose - daug privalumų turintis būdas palaikyti puikią fizinę formą

Norint palaikyti gerą fizinę formą, nebūtina niekur eiti iš namų - tam, kad padaryti gerą treniruotę tikrai nėra būtinas abonementas sporto klube. Labai daug galima pasiekti tiesiog savo namuose - nes..

04/10/2022 2498 0
CrossFit treniruotė: 5 dienų savaitės rutina, padėsianti sustiprėti kaip reikiant

CrossFit treniruočių programų populiarumas auga neįtikėtinai sparčiai. Dar prieš kelioliką metų, dauguma atlektų rinkdavosi dažniausiai įprastas fitneso treniruočių programas, nereikalaujančias dideli..

30/09/2022 463 0
Amino rūgštys: perdėtas šių papildų populiarumas ar visgi veiksmingas pasirinkimas raumenims?

Tikriausiai kažkada pastebėjote aminorūgščių žargoną („Amino“, „amino rūgštys“ arba „Amino acids“), atspausdintų tiek ant jūsų, tiek kitų asmenų maisto papildų pakuočių. Visi yra apie jas girdėję, tač..

22/06/2022 1198 0
10 populiariausių treniruoklių apžvalga - kuris efektyviausias kardio treniruotėms?

Realybė tokia, kad galite praleisti daug mažiau laiko ir sudeginti dar daugiau kalorijų, jeigu protingai nuspręsite, kokią įrangą naudosite kardio treniruotėms. Taigi, užuot šokus į savo įprastai pasi..

15/06/2022 626 0
Angliavandenių vartojimas: 9 paprastos taisyklės metant svorį

Kad ir kokiu dideliu priešu laikote angliavandenius, tikėdamiesi sulieknėti, jie vistiek yra svarbūs, bent jau tam tikras kiekis. Nieko nelaukdami sužinokite šias taisykles ir Jūs tikrai turėsite neti..

29/06/2018 6929 2
Kreatinas – veiksmingiausias maisto papildas sportininkams?

Kreatinas – ne vienam girdėtas žodis sportuojančių tarpe. Jo vardas linksniuojamas vis dažniau, dėl savo unikalių savybių sunkumų kilnotojams, tad nieko nuostabaus - kreatinas tapo vienu iš populiaria..

MOKĖKITE PREKIŲ ATSIĖMIMO METU

Galimybė atsiskaityti pristatymo arba terminale atsiėmimo metu. Galimas atsiskaitymas ir grynaisiais pinigais kurjeriui pristačius iki namų durų. Avansinis ar išankstinis mokėjimas nereikalingas, sumoms iki 1000 EUR. MOKĖKITE PREKIŲ ATSIĖMIMO METU

TECHNINIS APTARNAVIMAS LIETUVOJE

Visiems treniruokliams bei kitoms elektronikos prekėms suteikiamas nemokamas garantinis aptarnavimas Lietuvoje nuo 2 metų ir daugiau. Garantijai pasibaigus, taip pat teikiamos mokamo techninio aptarnavimo paslaugos. TECHNINIS APTARNAVIMAS LIETUVOJE

PRISTATYMAS PER 1-3 D.D.

Turimas sporto ir laisvalaikio prekes savo arba tiekėjų esančiuose sandėliuose pristatysime per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje. Kai kurių prekių pristatymo terminai gali skirtis. PRISTATYMAS PER 1-3 D.D.