L-Argininas / AAKG
Rodoma 1 iki 16 iš 16 (1 Pages)
L-Argininas - natūrali aminorūgštis, įeinanti į baltymų sudėtį, atliekanti daugybę įvairiausių svarbių funkcijų žmogaus organizme. Organizme Argininas paverčiamas azoto oksidu. Ši molekulė (azoto oksidas) padeda atpalaiduoti bei tuo pačiu metu išplėsti kraujagysles, kad būtų palaikoma kraujo apytaka, todėl teigiama, kad L-Argininas gali būti naudingas sportininkams, siekiantiems optimalaus raumenų augimo. Taip pat, l-argininas gali palaikyti vyrų bei moterų sveiką seksualinę funkciją, širdies ir kraujagyslių sistemos būklę neįtakojant kraujo spaudimo. Šis papildas yra tik vienas iš nedaugelio, kurio veiksmingumas pagrįstas daugelyje tyrimų.
Kiek naudingas l-argininas sportuojantiems?
Arginino poveikis labiausiai pastebimas kultūrizmo, fitneso ir ištvermės sporto treniruotėse. Kaip teigia mokslininkai, argininas gali padėti praplėsti ir atpalaiduoti kraujagysles, ko pasekoje palengvinama kraujo cirkuliacija raumeniniuose audiniuose. Šių veiksmų pasekoje, pastebimas optimalesnis kraujo pritekėjimas į raumenis ir ištvermės palaikymas. Be viso to, optimali kraujo cirkuliacija gali padėti lengviau pernešti įvairias maistines medžiagas į raumenis, kurios yra svarbios siekiant bet kokio sportinio tikslo, įskaitant ir raumenų auginimą.
Pagrindinės teigiamos l-arginino savybės organizmui
Pagerina kraujotaką ir širdies veiklą
L-argininas skatina azoto oksido gamybą, kuris plečia kraujagysles. Tai padeda mažinti aukštą kraujospūdį, gerina kraujotaką ir sumažina širdies ligų riziką. Dėl šios priežasties L-argininas neretai naudojamas kaip natūrali priemonė širdies ir kraujagyslių sistemai stiprinti.
Greitesnis raumenų atsisatymas ir ištvermė
Sportininkai dažnai renkasi L-argininą kaip prieštreniruotinį papildą. Dėl pagerėjusios kraujotakos raumenys greičiau gauna deguonį ir to pasekoje geriau pernešamos maistines medžiagas. Tai padeda didinti raumenų ištvermę ir greičiau atsistatyti po sunkių treniruočių. Kai kuriuose tyrimuose taip pat pastebėta, kad L-argininas gali skatinti augimo hormono išsiskyrimą.
Gali pagerinti vyrų vaisingumą ir potenciją
Vienas iš populiariausių L-arginino vartojimo tikslų – potencijos gerinimas. Kadangi ši aminorūgštis pagerina kraujotaką, ji gali būti naudinga esant erekcijos sutrikimams. Taip pat tyrimai rodo, kad L-argininas gali pagerinti spermos kokybę ir didinti vyrų vaisingumą.
Imuninės sistemos stiprinimas
L-argininas dalyvauja baltųjų kraujo kūnelių – pagrindinių imuninės sistemos „kareivių“ – veikloje. Jis padeda greičiau gyti žaizdoms, mažina uždegiminius procesus ir padeda organizmui greičiau atsigauti po ligų ar traumų.
L-arginino šaltiniai
L-arginino galima gauti iš natūralių maisto šaltinių, tokių kaip:
- Žuvis (tunas, lašiša)
- Mėsa (jautiena, kiauliena, vištiena)
- Kiaušiniai
- Riešutai ir sėklos (migdolai, saulėgrąžos)
- Ankštiniai (lęšiai, pupelės)
Taip pat L-argininas gali būti vartojamas kaip maisto papildas. Organizmas jį lengvai įsisavina, todėl poveikį gali jausti kone visi.
Kuom skiriasi L-Argininas nuo AAKG?
L-argininas ir AAKG (arginino alfa-ketoglutaratas) yra du panašūs, vienodas savybes organizmui teikiantys papildai, tačiau skiriasi tam tikri aspektai.
AAKG sudėties skirtumas
L-argininas – tai gryna aminorūgštis argininas. Ji natūraliai randama maiste ir yra būtina azoto oksido (NO) gamybai, tuo tarpu AAKG – tai L-argininas, prijungtas prie alfa-ketoglutarato (AKG), kuris yra svarbus junginys energijos apykaitoje (Krebso cikle).
Veikimo mechanizmų skirtumai tarp arginino ir AAKG
L-argininas tiesiogiai padidina azoto oksido kiekį kraujyje, todėl pagerina kraujotaką, raumenų aprūpinimą deguonimi ir maistinėmis medžiagomis. AAKG taip pat skatina azoto oksido gamybą, bet papildomai pagerina absorbciją ir biologinį prieinamumą dėl AKG įterpimo į sudėtį. Kai kurie tyrimai rodo, kad AAKG gali būti veiksmingesnis negu grynas L-argininas.