Kolagenas (collagen)

So Good Perfect Collagen 450 g...

FASGCL45

1-3 d.d.

Biotech Clear Collagen 308 g...

BTCC308

1-3 d.d.

Biotech Marine Collagen 240 g...

BTMRCL240

1-3 d.d.

Biotech Collagen Liquid 1000ml...

BTCLQ1

1-3 d.d.

Nutrend skystas kolagenas 500 ml..

NUTLC500

1-3 d.d.

Biotech Collagen 300 g...

BTCOLL300

1-3 d.d.

Scitec Collagen Liquid - 1000 ml...

SCN-CL1000

1-3 d.d.

-5%
Applied Nutrition Marine Collagen 300g..

Išparduota

Universal Collagen 300 g...

Išparduota

Rodoma 1 iki 11 iš 11 (1 Pages)

KOLAGENAS yra vienas iš svarbiausių organizme aptinkamų baltymų. Kolageno gausu odoje bei visuose jungiamuosiuose audiniuose (kremzlėse, sausgyslėse, kaumupose, raumenyse, raiščiuose), taip pat – dantyse ir dantenose, akies ragenoje, kraujagyslėse, vidaus organuose bei audiniuose. Kolagenas būna skirtsomas į kelis tipus, priklausomai nuo įtakos konkrečiai organizmo vietai.

Kolagenas ir jo tipai

  • I tipo kolagenas aptinkamas sausgyslėse, odoje, kraujagyslėse, kauluose bei vidaus organuose.
  • II tipo kolagenas randamas kremzlėse. 
  • III tipo kolagenas funkcionuoja akies tinklainėje, smulkiuose kapiliaruose. 

Kai kuriuose audiniuose kolagenas gali būti kaip gelis (akies stiklakūnyje), kituose jis yra surištas į skaidulas (sausgyslėse). Kolageno skaidulos nuolat atsinaujina žmogaus organizme. Laikui bėgant, kolageno sintezė organizme silpnėja. Odoje esantį kolageną gamina ląstelės - fibroblastai. Tai yra dermoje esančios jungiamojo audinio ląstelės, atsakingos ne tik už kolageno matricos gamybą, bet ir už elastino bei hialurono rūgšties sintezę odoje. Fibroblastai yra jautrūs fiziniams ir cheminiams dirgikliams, kurie gali sužadinti fibroblastų aktyvumą ir proliferaciją (daugėjimą). Fibroblastų suaktyvinimas lemia kolageno gamybos padidėjimą. Kolagenas judėjimo aparate. II tipo kolagenas yra vienas svarbiausių kremzlinio audinio atraminių baltymų. Jis sudaro apie 50% sauso kremzlių svorio ir lemia mechanines sąnarinės kremzlės savybes, ypač tvirtumą ir elastingumą. Kolageno tripeptidai yra statybinės medžiagos šaltinis, būtinas sąnarinės kremzlės, pokremzlinio kaulinio audinio, kitų sąnario audinių, sąnarinės kapsulės, sausgyslių ir raiščių atsinaujinimui. Jie įtakoja sąnarinės kremzlės ir kaulinių ląstelių medžiagų apykaitą, sustiprina kolageno sintezę, užkerta kelią tolimesniam kremzlės nykimui, gerina sąnario judrumą ir mažina skausmą, didina kaulinio audinio tankį.

Kolageno papildai ir jų nauda

Tyrimai parodė, kad kolageno papildų vartojimas gali turėti keletą privalumų.

Sveikesnė oda

Vienas iš populiariausių kolageno papildų naudojimo priežasčių yra sveikos odos palaikymas. Tyrimai rodo, kad kolageno papildų vartojimas gali pagerinti tam tikrus odos sveikatos ir išvaizdos aspektus.

Galima nauda kaulams

Kolageno papildai gali ne tik pagerinti kai kuriuos odos sveikatos ir išvaizdos aspektus, bet ir suteikti keletą kitų privalumų. Viename tyrime buvo tiriamas kolageno papildų vartojimo poveikis 102 moterims po menopauzės, kurioms buvo sumažėjęs kaulų mineralinis tankis (KMT). Tie, kurie vartojo 5 gramus kolageno peptidų per dieną 1 metus, žymiai padidino stuburo ir šlaunikaulio (blauzdos kaulo) KMT, palyginti su dalyviais, vartojusiais placebą (25 patikimas šaltinis).


Žiūrėti visus BLOGAS

13/04/2024 152 0
Efektyvi riebalų deginimo treniruočių programa vyrams ir moterims – pasiruoškite veiskmingai 6 savaičių rutinai

Pradėti niekam nėra lengva... Tačiau pradėti galite jau dabar su mūsų sukurta efektyvia treniruočių programa, kuri pavers Jus tikra riebalų žudymo mašina, jei tik laikysitės plano visas 6 savaites sąž..

14/06/2023 822 0
Kaip tinkamai išsirinkti dviratį: dydžių išaiškinimas pagal dviračio tipą

Vienas iš svarbiausių dalykų, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis naują dviratį, yra rėmo dydis. Nors ant dviračio galite daug ką reguliuoti, kad jis kuo geriau atitiktų jus, tai su rėmu to nepadar..

15/04/2023 1171 0
Omega-3 žuvų taukai: neabejotina nauda organizmui ir smegenų veiklai bei kaip juos geriausia vartoti

Žuvų taukai (omega-3) patenka į populiariausių maisto papildų sąrašą. Tiesą sakant jie yra perkamiausi visame pasaulyje. Nuo jauniausio iki seniausio, daugumos asmenų spintelių lentynose galėtume apti..

05/12/2023 352 0
Didelis pakartojimų skaičius prie mažą raumenų augimui: ką sako tyrimai?

Vis dar svarstote koks pakartojimų skaičius ištiesų labiau tinka auginant raumenų masę? O gal jau žinote tai, kad 6-12 yra „aukso viduriukas“ tačiau laikui einant imate abejoti ar tai išties efektyvia..

26/07/2023 426 0
Patarimai kaip atsikratyti įkyrių nugaros skausmų be vaistų

Remiantis Amerikos fizinės terapijos asociacija, du trečdaliai JAV gyvenančių žmonių turi apatinės nugaros dalies reguliariai pasikartojančių skausmo simptomų, o tam, kad numalšinti skausmą, naudoja į..

03/04/2023 1448 2
FST-7 treniruočių programa neįtikėtinai greitam raumenų masės prieaugiui

FST-7 yra koncepcija, kurią sukūrė Hany Rambod. Jiss išugdė keletą profesionalių kultūristų ir elitinių sportininkų. Yra žinoma, kad ši programa veikai greitai ir sukuria puikų anabolinį atsaką...

22/10/2022 1270 0
L-Teaninas (angl. L-Theanine): geriausias natūralus papildas susikaupimui ir nerimui be pašalinių poveikių?

Teaninas yra aminorūgštis, kurią galima aptikti arbatoje ir kai kuriuose grybuose. Egzistuoja dvi šios amino rūgšties formos: L-teaninas ir D-teaninas. L-teaninas yra labiausiai paplitusi forma. Žmonė..

22/10/2022 1482 0
Kas yra kolagenas ir kuo gali būti naudingi kolageno papildai?

Kolagenas yra priskiramas baltymų rūšiai. Yra žinomi 28 kolageno tipai, iš kurių I tipo kolagenas sudaro 90% žmogaus organizme esančio kolageno. Kolagenas daugiausia sudarytas iš aminorūgščių glicino,..

04/10/2022 578 0
Sportas namuose - daug privalumų turintis būdas palaikyti puikią fizinę formą

Norint palaikyti gerą fizinę formą, nebūtina niekur eiti iš namų - tam, kad padaryti gerą treniruotę tikrai nėra būtinas abonementas sporto klube. Labai daug galima pasiekti tiesiog savo namuose - nes..

04/10/2022 3003 0
CrossFit treniruotė: 5 dienų savaitės rutina, padėsianti sustiprėti kaip reikiant

CrossFit treniruočių programų populiarumas auga neįtikėtinai sparčiai. Dar prieš kelioliką metų, dauguma atlektų rinkdavosi dažniausiai įprastas fitneso treniruočių programas, nereikalaujančias dideli..

30/09/2022 757 0
Amino rūgštys: perdėtas šių papildų populiarumas ar visgi veiksmingas pasirinkimas raumenims?

Tikriausiai kažkada pastebėjote aminorūgščių žargoną („Amino“, „amino rūgštys“ arba „Amino acids“), atspausdintų tiek ant jūsų, tiek kitų asmenų maisto papildų pakuočių. Visi yra apie jas girdėję, tač..

22/06/2022 1782 0
10 populiariausių treniruoklių apžvalga - kuris efektyviausias kardio treniruotėms?

Realybė tokia, kad galite praleisti daug mažiau laiko ir sudeginti dar daugiau kalorijų, jeigu protingai nuspręsite, kokią įrangą naudosite kardio treniruotėms. Taigi, užuot šokus į savo įprastai pasi..

MOKĖKITE PREKIŲ ATSIĖMIMO METU

Galimybė atsiskaityti pristatymo arba terminale atsiėmimo metu. Galimas atsiskaitymas ir grynaisiais pinigais kurjeriui pristačius iki namų durų. Avansinis ar išankstinis mokėjimas nereikalingas, sumoms iki 1000 EUR. MOKĖKITE PREKIŲ ATSIĖMIMO METU

TECHNINIS APTARNAVIMAS LIETUVOJE

Visiems treniruokliams bei kitoms elektronikos prekėms suteikiamas nemokamas garantinis aptarnavimas Lietuvoje nuo 2 metų ir daugiau. Garantijai pasibaigus, taip pat teikiamos mokamo techninio aptarnavimo paslaugos. TECHNINIS APTARNAVIMAS LIETUVOJE

PRISTATYMAS PER 1-3 D.D.

Turimas sporto ir laisvalaikio prekes savo arba tiekėjų esančiuose sandėliuose pristatysime per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje. Kai kurių prekių pristatymo terminai gali skirtis. PRISTATYMAS PER 1-3 D.D.