Krepšinio lentos, lankai, tinkleliai
Rodoma 1 iki 36 iš 47 (2 Pages)
Krepšinio lenta ir jos pasirinkimas
Jei išsirinkote profesionalų krepšinio lanką į kurį planuojate krauti iš viršaus visa jėga, turėtumėte pasirinkti FIBA patvirtintas standartines grūdinto stiklo pluošto krepšinio lentas. Tačiau ko nors panašaus reikia tik nedaugumai. Ir tai net nebūtinai turi būti stačiakampio formos krepšinio lenta. Daugumoje kiemų ar paplūdinimų galima matyti pusmėnulio formos krepšinio lentas. Ne visiems reikia pilno, standartinio FIBA dydžio lentos su ženklais ir profesionaliais lankais. Mėgėjiškam žaidimui užtenka ir nedidelės krepšinio lentos, tarkime iš polikarbonato, kuri bus ilgaamžė. Nebent Jūs esate kaip Lebron'as James'as ir esate pasiruošęs grūsti kamuolius iš viršaus be gailesčio. Tiesa, jeigu norite geresnio pataikymo procento, geriausia rinktis krepšinio polikarbonatines arba grūdinto stiklo lentas su amortizuojančiu lanku. Atšokimas bus optimalus, o atsimušimas į lanką minkštesnis.
Jei nusprendėte įsigyti krepšinio lentą, galite rinktis iš daugybės medžiagų. Labiausiai paplitusios yra medienos, plastiko, grafito, polikarbonato, aliuminio, plieno ar grūdinto stiklo krepšinio lentos. Mediena yra vienas pigesnių variantų, tačiau greičau nusidėvi ir nėra tokia atspari vandeniui. Grafito plokštės yra aptakios. Polikarbonatas yra lengvas, patvarus ir nebrangus, o grūdintas stiklas yra sunkus, brangus ir ilgaamžis. Grūdinto stiklo lentos turi geriausią atšokimą, yra tvirtos ir neskyla, turi visišką apsaugą nuo UV spindulių, nesilupa ir negelsta. Aliuminis ir plienas yra gana patvarūs, tačiau atšokimas netoks, koks turi būti, taip pat laikui einant ima veikti korozija. Tai labai nepopuliari opcija, kaip ir mediena.
Krepšinio lenta ir jos forma
Profesionaliame krepšinyje ir įvairiose sporto salėse yra naudojamos stačiakampio formos krepšinio lentos. Tiesa, kiemuose, batutuose ir parkuose, dažniausiai naudojamos kitokios formos krepšinio lentos, kurios turi savų privalumų. Pirmiausia, pusmėnulio formos krepšinio lenta mažiau dėvi krepšinio kamuolį, šiam atšokus nuo bet kurio kampo, taip pat yra mažesnė rizika susižeisti aukščiau pašokus ir pataikius su galva į kampą, turi silpnesnį vėjo pasipirešinimą
Krepšinio lanko pasirinkimas
Krepšinio lanko pasirinkimas skamba paprastai. Naujai susidomėjusiam ir neišmanančiam pirkėjui atrodytų, kad viskas, ko reikia, yra lanko dydis ir spyruoklių svarba. Tačiau tai nėra tiesa. Jeigu iš tikrųjų ketinate įsigyti krepšinio lanką, rekomenduojame vadovautis žemiau pateiktu vadovu, padėsiančiu pasirinkti tokį krepšinio lanką, kuris Jums tiks labiausiai ir neviršys Jūsų biudžeto. Apsvarstykite šiuos klausimus prieš išleisdami pinigus.
Kokio dydžio lanko norite?
Dažniausiais pasirinkimas yra standartinio dydžio krepšinio lankas tarp 46 ir 47 cm. Tačiau jeigu planuojate rinktis lanką ar visą komplektą, kuris bus skirtas vaikams, tarkime iki 7 metų amžiaus, rekomenduojame rinktis mažesnius krepšinio lankus ir naudoti mažesnio, 3-5 dydžio krepšinio kamuolius.
Amortizuojantis krepšinio lankas su spyruoklėmis
Jeigu esate didelis krepšinio entuziastas ir dažnai laisvalaikiu jį žaidžiate, rekomenduojame rinktis tik krepšinio lankus su spyruoklėmis. Yra dviejų tipų amortizuojantys krepšinio lankai. Pirmas tipas yra toks krepšinio lankas, už kurio galite kabintis, o antras, už kurio negalite, nors abu su spyruoklėmis. Jeigu esate užkietėjęs tritaškių metikas, tačiau nedemonstruojate savo šuolių galimybių, užteks paprasto spyrokliuojančio lanko, tačiau jeigu planuojate kieme atlikinėti savo „oro linijas“, tuomet turėtumėte galvoti tik apie specialius krepšinio lankus, tinkančius dėjimams į krepšį, kitu atveju greitai pribaigsite netik patį lanką, bet ir suskaldysite krepšinio lentą.
Klasikinis krepšinio lankas
Pigiausias pasirinkimas, tačiau pats ilgaamžiškiausias. Tiesa, toks lankas bus kietas, negalima kabintis ir į jį bus sunkiau pataikyti nuo lentos, ar atšokus kamuoliui nuo pačio lanko.